INIM je čistě italská společnost. Je držitelem certifikátu ISO 9001. Základy společnosti INIM Electronics byly položeny v roce 2005. Organizace se může pochlubit vysoce kvalifikovaným týmem odborníků s více než 20 lety zkušeností v oblasti pokročilé elektroniky, telekomunikací a aktivních bezpečnostních systémů. Působí jak v Itálii, tak v zahraničí prostřednictvím autorizovaných distributorů. Distributorem pro Českou republiku je od roku 2007 firma SICURIT CS, spol. s r.o. 

Od návrhu až po výrobu, od testování až distribuci na trh, vše probíhá na jednom místě.

R&D sekce řeší vývoj nových zařízení a funkcí v oblasti HW, SW i mobilních aplikací a to od A do Z včetně výroby prototypů s využitím 3D tiskáren a dalších moderních prostředků.

Na počátku výrobního procesu jsou tři plně automatizované linky SMT provádějící osazování a pájení SMD součástek. Každý den tudy projdou miliony součástek, aby vytvořili základ tisíců kusů zařízení chránící naše domovy. Na tuto etapu pak navazuje pečlivá ruční práce kvalifikovaných pracovníků. Plně osazené desky jsou také na speciální lince zakonzervované horkým parafínem. Následná závěrečná kompletace je pak opět dílem lidských rukou.

Základem kvality výrobků je neúprosná kontrola na každém kroku. Každá elektronická deska prochází kontrolním pracovištěm, kde zařízení ICT (In Circuit Tester) dokáže elektricky změřit přítomnost a statické hodnoty součástek na desce PCB (Printed Circuit Board). Bez potvrzovacího štítku se žádná elektronická deska nedostane k dalšímu zpracování. Všechny výrobní kroky a kontroly jsou důležité, ale maximální důležitost má bezesporu systém výstupní kontroly. U 100 % výrobků je prováděn nejprve funkční test. Například u kouřových čidel je každá jednotka porovnána s každodenně kontrolovaným etalonem, a to jak v běžném prostředí, tak v zakouřené komoře. Další krok je 24-hodinové zahoření. Následně je pak proveden funkční test náhodně vybraných vzorků z tisícové série a teprve pokud je vše v pořádku, tak jsou výrobky uvolněny k distribuci.

[masterslider id=”2″]